...

דלקת בעצב הראייה Optic Neuritis

דלקת בעצב הראייה
דלקת בעצב הראייה

התסמינים של דלקת עצב הראייה

אובדן ראייה קל או חמור הוא הנפוץ ביותר מבין התסמינים. הוא יופיע בעין אחת או בשתי העיניים והוא עלול להחמיר בפתאומיות ולהביא לאובדן ראייה.  דלקת עצב הראייה היא מצב רפואי זמני והיא נעלמת לאחר כמה שבועות או חודשים.

התסמינים שמיוחסים לדלקת עצב הראייה הם: אובדן ראייה – מלא או חלקי, הופעת כתמים עיוורים בראייה, כאבי עיניים, צמצום שדה הראייה, ראיית צבע לקויה, טשטוש בראייה, תחושה של הבזקי אור בהירים או כתמים בראייה ועלייה בחום הגוף שעלולה באופן זמני להחמיר את התסמינים.

גורמים לדלקת בעצב הראייה

דלקת עצב הראייה נובעת מניוון של מעטפת המיאלין שמגינה על עצב הראייה. לחולים בטרשת נפוצה, דלקת עצב הראייה היא סימן ראשון למחלתם, אך יש עוד שורה של מחלות שעלולות לגרום לדלקת עצב הראייה.

אבחון של דלקת עצב הראייה

במקרים של אובדן ראייה חלקי או מלא, חשוב להיבדק אצל רופא עיניים, במיוחד כאשר העיניים כואבות וכאשר הצבעים נראים אחרת. לאבחון המחלה כמה שלבים, שחלקם יעשו אצל רופא העיניים וחלקם אצל נוירולוג.

לתיאום פגישה אישית בנושא דלקת בעצב הראייה עם פרופ' רבינא
טלפון: 0587977550

(למידע נוסף אודות פרופ' רבינא הקליקו כאן)

בדיקת שדה ראייה – בודקת את חדות הראייה ואת הבחנת הצבע.

בדיקת VEP –בדיקה שמזהה הולכת חשמל לקויה של עצב הראייה.

תגובת אישונים לאור – רפלקס האישון לאור מראה את גמישות האישון בתגובה לאור: בדלקת עצב הראייה, רפלקס האישון ייפגע.

בדיקות נוספות שיכולות לאבחן דלקת של עצב הראייה הן בדיקת OCT ובדיקת ראיית צבעים.

בדיקת MRI – מרכזית באבחון דלקת עצב הראייה ובזיהוי נגעים חשודים במערכת העצבים המרכזית. בבדיקת MRI נבדוק האם המיאלין בעין פגום והאם המקור למחלה הוא טרשת נפוצה.

הטיפול בדלקת עצב הראייה

דלקת עצב הראייה תופיע לזמן קצר ולאחר מכן תחלוף. עם זאת, היא עלולה לגרום לסיבוכים של אובדן ראייה חלקי או מלא.

כאשר נובעת הדלקת מטרשת נפוצה הטיפול יהיה בסטרואידים; אם הסיבה היא זיהום, הטיפול יהיה באנטיביוטיקה. במקרה של גידול, רצוי להקל על הלחץ. במקרים אחרים, יפחתו התסמינים מעצמם וייעלמו.

לסיכום

לדלקת בעצב הראייה יכולים להיות גורמים מספר; אם יש לכם ירידה בראייה, כאבי עיניים או שינוי בהבחנה בין צבעים, לכו להיבדק אצל רופא עיניים.

שלחו לנו הודעה ונחזור אליכם בהקדם

צרו קשר עם המרפאה של פרופ' גלעד רבינא

צרו קשר עם המרפאה של פרופ' גלעד רבינא

דילוג לתוכן